Restrukturyzacja

Jeżeli Twój biznes napotyka na trudności finansowe, masz problemy z regulowaniem swoich zobowiązań lub przewidujesz, że takie problemy wystąpią w najbliższym czasie RESTRUKTURYZACJA jest dla Twojej firmy właściwym rozwiązaniem.

Ratunek dla firm:

Zagrożenie niewypłacalnością

Zagrożenie niewypłacalnością

Może do niego dojść wtedy, gdy na skutek nieprzewidzianych zdarzeń w firmie, która dotąd miała dobrą kondycję finansową, brakuje środków na pokrycie zobowiązań finansowych.
Niewypłacalność

Niewypłacalność

To utrata płynności, czyli brak zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Ustawa precyzuje - jeżeli opóźnienie płatności przekracza trzy miesiące to znaczy, że firma jest wypłacalna.
Restrukturyzacja

Restrukturyzacja

Zawarcie ugody z wierzycielami daje możliwość uratowania firmy i nie dopuszczenia do ogłoszenia jej upadłości. Jest to korzystne również dla wierzycieli, którzy w tej sytuacji mogą liczyć na spłatę choć części zobowiązań.

Ogłoszenia

20.12.2022

Nieruchomość gruntowa o powierzchni 1,07 ha w Rząsinach - na sprzedaż

Syndyk Masy Upadłości Waldemara Kawiorskiego ogłasza o sprzedaży z wolnej ręki (w trybie konkursu ofert) i zaprasza do składania ofert nabycia nieruchomości gruntowej położonej w Rząsinach, gmina Gryfów Śląski, powiat lwówecki, województwo dolnośląskie.
01.12.2022

Udział 1/2 w prawie własności działki z domem - Jankówko k. Gniezno

Syndyk masy upadłości Michała Zalaszewskiego - osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej, ogłasza o sprzedaży z wolnej ręki i zaprasza do składania ofert nabycia w ramach konkursu ofert na sprzedaż udziału 1/2 w prawie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem m…
01.12.2022

Na sprzedaż maszyna do cięcia tkanin Gerber DCS3606

Syndyk Masy Upadłości spółki FMT TomteQ Sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Łowęcinie ogłasza o sprzedaży w trybie konkursu ofert i zaprasza do składania ofert nabycia ruchomości – maszyny do cięcia tkanin (cutter) Gerber DCS3606, rok prod. 2010.

Restrukturyzacja - poradnik

W naszym poradniku znajdziesz podstawowe informacje dotyczące zagrożenia niewypłacalnością, niewypłacalności i typów postępowań układowych. Traktujemy to jako wstęp do rozmowy o sytuacji Twojej firmy, bo dopiero gruntowna analiza pozwoli dobrać optymalny rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego.

Restrukturyzacja - poradnik
  • 01

Nasi eksperci

Tomasz Guzek

Tomasz Guzek

Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy
Adwokacka Spółka Partnerska

Adwokat Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożyciel i Kancelarii Grzybkowski Guzek i Partnerzy. Odbył aplikacje sądową i adwokacką. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego. Jest autorem szeregu publikacji specjalistycznych.
Marcin Szwanenfeld

Marcin Szwanenfeld

Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy Adwokacka Spółka Partnerska

Radca prawny Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację sądową (zakończoną wynikiem bardzo dobrym) i aplikację radcowską. Zajmuje się szeroko pojętą tematyką prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem dochodzenia należności. Jest autorem specjalistycznych opracowań publikowanych m.in. w Przeglądzie Sądowym i Monitorze Prawniczym.
Krzysztof Szczepański

Krzysztof Szczepański

Członek Zarządu
Guzek Szwanenfeld Szczepański Borkowski
Restrukturyzacje Sp. z o.o.
Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy
Adwokacka Spółka Partnerska

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pełnieniu funkcję nadzorcy sądowego i syndyka masy upadłości przedsiębiorców oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w sądowych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
Łukasz Borkowski

Łukasz Borkowski

Członek Zarządu
Guzek Szwanenfeld Szczepański Borkowski
Restrukturyzacje Sp. z o.o.

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pełnieniu funkcję nadzorcy sądowego i syndyka masy upadłości przedsiębiorców oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w sądowych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Wykonuje też obowiązki lustratora spółdzielni.

Skontaktuj się przez formularz kontaktowy