Nasz zespół

nasz zespół

Adwokacka Spółka Partnerska Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy działa na rynku od 30 lat. Od samego początku skupia się na świadczeniu usług o najwyższej jakości. Stąd dbałość o zespół, którego trzon stanowią wybitnie doświadczeni Partnerzy oraz wspierający ich adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowi. Do pracy w Kancelarii zapraszani są wyłącznie wyróżniający się młodzi prawnicy – absolwenci najlepszych uczelni z wyjątkowymi osiągnięciami.

PRZEWIŃ

Partnerzy

Tomasz Guzek

Tomasz Guzek

Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy
Adwokacka Spółka Partnerska

Adwokat Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożyciel i Kancelarii Grzybkowski Guzek i Partnerzy. Odbył aplikacje sądową i adwokacką. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego. Jest autorem szeregu publikacji specjalistycznych.
Krzysztof Szczepański

Krzysztof Szczepański

Członek Zarządu
Guzek Szwanenfeld Szczepański Borkowski
Restrukturyzacje Sp. z o.o.
Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy
Adwokacka Spółka Partnerska

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pełnieniu funkcję nadzorcy sądowego i syndyka masy upadłości przedsiębiorców oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w sądowych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.
Marcin Szwanenfeld

Marcin Szwanenfeld

Partner
Guzek Szwanenfeld Szczepański i Partnerzy Adwokacka Spółka Partnerska

Radca prawny Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył aplikację sądową (zakończoną wynikiem bardzo dobrym) i aplikację radcowską. Zajmuje się szeroko pojętą tematyką prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem dochodzenia należności. Jest autorem specjalistycznych opracowań publikowanych m.in. w Przeglądzie Sądowym i Monitorze Prawniczym.
SEO Tomasz Grzybkowski

Tomasz Grzybkowski

Partner-senior, założyciel Kancelarii

Założyciel jednej z pierwszych w Poznaniu Kancelarii Adwokackich, z czasem przekształconej w Adwokacką Spółkę Partnerską Grzybkowski & Guzek. Mecenas Grzybkowski jako patron wprowadził do zawodu kilka pokoleń prawników. Po wielu latach bardzo intensywnej pracy, 20 maja 2021 roku przekazał Kancelarię młodszym kolegom.

Zespół kancelarii

Łukasz Borkowski

Łukasz Borkowski

Adwokat, doradca restrukturyzacyjny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pełnieniu funkcję nadzorcy sądowego i syndyka masy upadłości przedsiębiorców oraz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej w sądowych postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Wykonuje również obowiązki lustratora spółdzielni.
Beata Grygiel-Skrzypczak

Beata Grygiel-Skrzypczak

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Wpisana na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rodzinnego i spadkowego. Włada językiem angielskim. Prywatnie – miłośniczka narciarstwa i górskich wędrówek
Katarzyna Iwańska-Guzek

Katarzyna Iwańska-Guzek

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Po ukończeniu studiów odbywała aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. W pracy zawodowej specjalizuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Włada językiem angielskim. Interesuje się literaturą, uprawia sport i podróżuje. W wolnych chwilach lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.
Jakub Korzański

Jakub Korzański

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Były członek Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy UAM w Poznaniu. W kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i karnego. Biegle włada językiem angielskim, zna również język rosyjski. Prywatnie interesuje się historią i kinem.
Krzysztof Kucharczyk

Krzysztof Kucharczyk

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się prawem podatkowym i handlowym. Posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim. W wolnym czasie gra w tenisa i jeździ na rowerze.
Jerzy Kozerski

Jerzy Kozerski

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej dotychczasowej praktyce zajmował się przede wszystkim problematyką prawa cywilnego i handlowego. Posługuje się językiem angielskim.
Sylwia Nawrot

Sylwia Nawrot

Adwokat

Adwokat specjalizujący się w zagadnieniach prawa cywilnego i handlowego. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, posługuje się biegle językami angielskim i hiszpańskim. Prywatnie - lubi literaturę latynoamerykańską, jeździ na rowerze i podróżuje.
Beata Korcz

Beata Korcz

Specjalista ds zarządzania nieruchomościami

Specjalista do spraw zarządzania nieruchomościami. Posiada licencję zarządcy nieruchomości oraz certyfikat specjalisty w zakresie zarządzania najmem powierzchni mieszkalnych - Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. W jej zakresie zainteresowań leży home staging oraz organizacja szkoleń i warsztatów dotyczących tematyki nieruchomości. Zainteresowania: podróżowanie po świecie, tematyka architektury i wystroju wnętrz, Feng shui, ogrodnictwo, zumba, czytanie książek.
Anna Ciemińska

Anna Ciemińska

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. W Kancelarii zajmuje się sprawami z zakresu dochodzenia roszczeń oraz postępowań egzekucyjnych.
Katarzyna Węcłaś

Katarzyna Węcłaś

Radca prawny

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Adama Mickiewicza odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie administracyjnym oraz prawie nieruchomości. Doradza w postępowaniach administracyjnych z zakresu inwestycji budowlanych i prawa ochrony środowiska.
Aleksandra Więckowska

Aleksandra Więckowska

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Aplikację radcowską ukończyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Zawodowo interesuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym i prawem gospodarczym. W wolnym czasie lubi podróżować, trenować jogę i słuchać muzyki rockowej.
Aleksandra Zwolińska-Mańczak

Aleksandra Zwolińska-Mańczak

Prawnik/Specjalista ds. ochrony danych osobowych

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pełni obowiązki inspektora ochrony danych. Kilkuletnie doświadczenie w przeprowadzaniu audytów zgodności organizacji z wymogami przepisów o ochronie danych osobowych oraz realizacji projektów wdrożeniowych. Wspiera organizację procesów przetwarzania danych osobowych oraz dobór organizacyjnych i technicznych środków bezpieczeństwa.
Agnieszka Borek

Agnieszka Borek

Aplikantka adwokacka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, dr nauk humanistycznych. Zawodowo interesuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym. Posługuje się językiem niemieckim i angielskim. W wolnym czasie dużo czyta. Lubi wędrówki górskie i podróże kulinarne.
Alan Dopieralski

Alan Dopieralski

Aplikant adwokacki

Absolwent prawa oraz student doradztwa podatkowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Aktualnie odbywa również aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. W kręgu jego zawodowych zainteresowań znajduje się prawo pracy, prawo podatkowe oraz prawo karne rozumiane sensu largo. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim. Prywatnie pasjonuje się sportem, historią, filmem oraz muzyką.
Magdalena Stasiak

Magdalena Stasiak

Aplikantka adwokacka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku prawo. Odbywa aplikację adwokacką przy Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej. Interesuje się prawem cywilnym, w tym w szczególności chciałaby zgłębić arkana prawa autorskiego i ochrony dóbr kultury. Posługuje się językiem angielskim, oraz w podstawowym zakresie językiem francuskim. Uwielbia sztukę w szerokim tego słowa znaczeniu. W wolnych chwilach gra na skrzypcach, śpiewa i czyta książki.
Karolina Kopiszka

Karolina Kopiszka

Aplikantka radcowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. W kręgu jej zainteresowań leży szeroko rozumiane prawo cywilne. Ukończyła kurs języka angielskiego prawniczego. Po pracy chętnie sięga po literaturę rosyjską.
Sylwia Weber

Sylwia Weber

Aplikantka radcowska

Absolwentka prawa Wydziału Prawa i Administracji im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Zawodowo interesuje się szeroko rozumianym prawem cywilnym. Jest pasjonatką wędrówek górskich oraz podróży.
Anna Kuc

Anna Kuc

Prawnik

absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Po ukończeniu studiów odbywała aplikację komorniczą przy Izbie Komorniczej we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywała pracując na stanowisku asesora komorniczego w kancelariach komorniczych. W Kancelarii wspiera dział windykacji. W wolnym czasie czyta książki i uprawia sport
Małgorzata Wietrzykowska

Małgorzata Wietrzykowska

Dyrektor zarządzająca

Nadzoruje kwestie finansowe i organizacyjne oraz zajmuje się sprawami pracowniczymi pracowników Spółki. Z wykształcenia jest polonistką i teatrologiem. W wolnych chwilach Małgorzata sporo czyta i jeździ konno.
Natalia Gramza

Natalia Gramza

Kierownik Działu Windykacji

Absolwentka Wydziału Administracji, specjalizacja Wymiar Sprawiedliwości, w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji oraz kierunku Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W wolnych chwilach lubi czytać książki oraz jeździć na rowerze.
Magdalena Piątek

Magdalena Piątek

Asystentka Partnerów Kancelarii

Absolwentka studiów HR. W kancelarii zajmuje się umawianiem spotkań, prowadzeniem dokumentacji i sprawami organizacyjnymi. W wolnych chwilach lubi czytać książki i jeździć na rowerze.
Agnieszka Ciuba

Agnieszka Ciuba

Specjalista do spraw windykacji

W Kancelarii zajmuje się przygotowywaniem pism związanych z dochodzeniem należności. Jej hobby to film i dobra książka.
Karolina Lemańska

Karolina Lemańska

Starszy specjalista do spraw windykacji

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W Kancelarii przygotowuje pisma związane z dochodzeniem należności. W wolnych chwilach gra w siatkówkę, jeździ na rolkach, a zimą - na snowboardzie.
Justyna Michalak

Justyna Michalak

Specjalista do spraw windykacji

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych Dziennikarstwa w Poznaniu. W sekretariacie Kancelarii zajmuje się kompletowaniem pism do sądów oraz bieżącym uzupełnieniem akt w formie tradycyjnej i elektronicznej. W wolnych chwilach lubi podróżować, chodzić do kina, a także czytać literaturę bałkańską.
Katarzyna Deka

Katarzyna Deka

Młodsza księgowa

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Społecznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W Kancelarii zajmuje się kwestiami finansowymi Spółki. W wolnych chwilach lubi piec ciasta, a także czytać książki o tematyce sportowej.
Tomasz Choremski

Tomasz Choremski

Specjalista do spraw administracji

Prywatnie interesuje się sportem, w szczególności - piłką nożną. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i spędza czas ze znajomymi.
Karolina Brandt

Karolina Brandt

Specjalista do spraw administracji

W Kancelarii zajmuje się przygotowywaniem pism, prowadzeniem dokumentacji, zakładaniem akt elektronicznych i tradycyjnych.
Marta Woszczak

Marta Woszczak

Maszynistka

Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej „Kadry dla Europy” w Poznaniu, kierunku Pedagogika. W Kancelarii zajmuje się redagowaniem, edytowanie oraz przepisywaniem dyktowanych pism. Wolne chwile spędza na górskich szlakach lub z książką w ręce.
Zuzanna Wójcik

Zuzanna Wójcik

Maszynistka

Prywatnie zafascynowana Włochami i kulturą Bliskiego Wschodu. Lubi koty, wycieczki rowerowe i literaturę fantasy, a w wolnym czasie chętnie gra w gry komputerowe.
Eliza Ostrowska

Eliza Ostrowska

Recepcjonistka

Absolwentka Akademii Wychowanie Fizycznego w Poznaniu oraz studentka Zarządzania i Marketingu. W wolnej chwili uprawia sport - jest zawodniczką ekstraligowego klubu futsalowego KU AZS UAM Poznań.
Michał Dolatowski

Michał Dolatowski

Goniec

Student kierunku "Prawo w biznesie" na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Interesuje się psychologią, lubi literaturę fantasy, a w wolnych chwilach pielęgnuje swoją kolekcję roślin.