Aktualności

Rodzina zmarłej pacjentki domaga się zadośćuczynienia oraz renty

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces o zadośćuczynienie za śmierć kobiety zmarłej na skutek błędu pielęgniarki w tzw. klinice medycyny naturalnej w styczniu 2019 roku. Rodzina zmarłej domaga się od pielęgniarki i kliniki zadośćuczynienia oraz renty na rzecz dzieci.

Pielęgniarka Lucyna P. we wrześniu 2021 roku została skazana przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu za nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki, na skutek dożylnego podania jej nadtlenku wodoru o toksycznym stężeniu procentowym. Zmarła osierociła ośmiomiesięczne wówczas bliźnięta. Nasza Kancelaria reprezentuje w tym procesie męża zmarłej pacjentki oraz jej dzieci.

Rodzina zmarłej domaga się od pielęgniarki i kliniki zadośćuczynienia w łącznej kwocie 1.800.000,00 złotych oraz renty na rzecz dzieci.

Sąd na pierwszej rozprawie przesłuchał strony. W Sądzie obecni byli przedstawiciele mediów. W najbliższym czasie Sąd rozpozna wniosek o zabezpieczenie renty na czas trwania postępowania dla dzieci zmarłej.

Rozprawa została odroczona do stycznia 2023 roku. Wtedy też Sąd planuje przesłuchać świadków.

w uzupełnieniu:

  • Relacja z procesu w TVN24: KLIKNIJ
  • Relacja z procesu w portalu epoznan.pl: KLIKNIJ
  • Relacja z procesu w TVP Regiony: KLIKNIJ
  • Relacja z procesu w Głosie Wielkopolskim: KLIKNIJ